Колективний трудовий договір

Колективний трудовий договір

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Мета укладання колективного договору

1.1. Цей договір укладено з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин, узгодження інтересів найманих працівників і власників з питань, що є предметом цього договору.

Положення і норми договору розроблено на основі Кодексу законів про працю України, Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про освіту», інших актів законодавства, Генеральної, галузевої і регіональної угод.

Договір містить узгоджені зобов’язання сторін, що його уклали, щодо створення умов підвищення ефективності роботи освітнього закладу, реалізації на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Сторони договору та їх повноваження

1.2. Договір укладено між адміністрацією Тарасівського навчально-виховного об’єднання «Заклад загальної середньої освіти – заклад дошкільної освіти» Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області (надалі - Заклад) в особі директора Олексієнко М.М., з однієї сторони і профспілковим комітетом первинної організації профспілки з іншої сторони.

1.3. Керівник підтверджує, що він має повноваження, визначенні чинним законодавством та Статутом освітнього закладу, на ведення колективних переговорів, укладення колективного договору і виконання зобов’язань сторони адміністрації, визначених цим договором.

1.4. Профспілкова сторона має повноваження, визначені чинним законодавством та Статутом профспілки, на ведення колективних переговорів, укладання колективного договору і виконання зобов’язань профспілкової сторони, визначених цим Договором.

1.5. Сторони визнають взаємні повноваження, зобов’язання відповідних сторін галузевої, Генеральної, регіональної угод цього колдоговору і зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення всіх питань, що є предметом цього договору.

1.6. Сторони оперативно вживатимуть заходів до усунення передумов виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в ході реалізації зобов’язань і положень колективного договору, віддаватимуть перевагу розв’язанню спірних питань шляхом проведення консультацій, переговорів і примирних процедур відповідно до законодавства.

Сфера дії договору

1.7. Положення договору діє безпосередньо і є обов’язковими для дотримання керівником, працівниками і профспілковим комітетом, поширюються на всіх працівників Закладу.

Положення договору є обов’язковими для сторін, що його уклали.

1.8. Пропозиції кожної зі сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у семиденний строк з дня їх отримання іншою стороною.

1.9. Жодна зі сторін, що уклали цей Договір, не може протягом усього строку його дії в односторонньому порядку прийняти рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють їх виконання.

Термін дії колективного договору та набуття їм чинності

1.10. Договір укладено на 2019-2023 роки, він набирає чинності з дня його підписання і діє до укладення нового договору.

1.11. До закінчення строку дії Договору він може бути доповнений, змінений або скасований тільки за письмовою згодою Сторін після проведення відповідних консультацій і переговорів.

Переговори щодо укладення нового колективного договору на наступний термін починаються не пізніше як за 2 місяці до закінчення строку дії колективного договору (але не раніше як за три місяці до закінчення строку дії колективного договору).

1.12. Сторони Договору домовились, що після закінчення строку дії Договору, він діятиме до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чи не продовжать строк дії чинного. У випадку зволікання з укладанням нового Договору, внесенням змін чи доповнень до нього в обумовлені терміни, недотримання його положень однією із сторін, за ініціативою іншої сторони будуть вживатись заходи щодо притягнення до відповідальності винних в цьому осіб згідно з чинним законодавством, яке передбачено ст.20 Закону України «Про колективні договори і угоди».

1.13. Після схвалення проекту колективного договору уповноважені представники сторін у термін 5 днів підписують колективний договір.

1.14. Після підписання колективний договір спільно подається для повідомної реєстрації в місцеві органи державної виконавчої влади (райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад).

1.15. Через три дні після реєстрації колективного договору доводиться до відома профспілкового комітету, працівників Закладу.

Інші умови

1.16. Даний колективний договір зберігає силу у випадку зміни складу структури і найменування Закладу, а у випадку його реорганізації він може бути переглянутий за згодою сторін. У випадку зміни власника Закладу дія колективного договору зберігається не більше року. У цей період сторони повинні почати переговори про укладання нового чи зміни даного колективного договору.

1.17. Положення даного колективного договору діють до укладання нового договору.

1.18. У разі, якщо колективним договором встановлені пільги та компенсації, що не передбачені чинним законодавством України, які потребують матеріального забезпечення, витрати здійснюється за рахунок позабюджетних надходжень, спонсорської допомоги та економії по фондах заробітної плати і матеріального заохочення.

Читати далі